Helsinki University of Technology Publications in Telecommunications Software and Multimedia

Teknillisen korkeakoulun tietoliikenneohjelmistojen ja multimedian julkaisuja Espoo 1999 TML-B2

IP network management

Interim report of the IPMAN-project

Liisa Uosukainen Tuomas Lilja Lasse Metso Stiina Ylänen

Seppo Ihalainen Jouni Karvo Ossi Taipale

HELSINKI UNIVERSITY OF TECHNOLOGY PUBLICATIONS IN TELECOMMUNICATIONS SOFTWARE AND MULTIMEDIA

TML-B1 Jouni Karvo ja Tapio Takala Tietokonetuettu yhteistyö (CSCW), 1997

ISBN 951-22-4827-1 ISSN 1456-792X

TML-B2  Uosukainen, et. al.  IP NETWORK MANAGEMENT

2